D. U. K.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl pasaulio lietuvių bendruomenėms verta dalyvauti projekte?

Į kitą šalį gyventi išvykę lietuviai neretai jaučia vidinį norą susiburti, sukurti savo bendruomenei ką nors naudinga. Veikdami bendruomenėse, pasaulio lietuviai sukaupia daug įdomios informacijos. Palaikyti ryšį su Lietuva, su kitomis pasaulio lietuvių bendruomenėmis, perduoti žinias apie savo veiklą įmanoma tik tada, kai dalijatės informacija. Projektas „Misija – Pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą!“ – puiki galimybė patekti į kokybiškos lietuviškos žiniasklaidos erdvę, sustiprinti vidinius jūsų bendruomenės planus, taip pat sustiprinti ryšius su kitomis pasaulio lietuvių bendruomenėmis ir Lietuva.

Kokias bendruomenes aplankys žygio komanda?

Maršrutas bus vykdomas automobiliu, lankomos šios bendruomenės: Punsko, Berlyno, Hamburgo, Amsterdamo, Briuselio, Liuksemburgo, Hiutenfeldo, Liubeko, Kopenhagos, Malmės ir Stokholmo. Komanda stengsis aplankyti ir kitas pakeliui esančias ir projekte norinčias dalyvauti bendruomenes. Deja, nebus galimybės aplankyti šalių ir jose esančių bendruomenių, stipriai nutolusių nuo suplanuoto maršruto.

Ar bendruomenės dar gali jungtis prie projekto? Kaip tai padaryti?

Taip, laukiame bendruomenių laiškų el. pašto adresu tapatybe@lrt.lt. Pirmiausia bendruomenė turi pranešti apie vietą, kurioje lauks filmavimo komandos, ir siūlomą susitikimo datą. Žygis vyks gegužės 7-31 dienomis. Iš bendruomenės, kviečiančios komandą atvykti, taip pat tikimės pasiūlymų, kaip ji galėtų prisidėti prie ekipažo sutikimo. Pavyzdžiui, kai kurios bendruomenės siūlo padengti kuro, reikalingo atvykti iki jų miesto, išlaidas. Kadangi projektas neturi finansinio rėmėjo ir visas išlaidas organizatoriai apmokės patys, į tokius bendruomenių indėlius atsižvelgsime ir jų aplankymui teiksime pirmenybę.

Ar bendruomenė turi būti paruošusi specialią pogramą-renginį filmavimui?

Bus puiku, jei ekipažo atvykimas sutaps su kokiu nors bendruomenės renginiu. Tačiau, manome, kad ir „Misija – Pasaulio Lietuva. Sujunkime Lietuvą!“ komandos apsilankymas, dokumentinio filmo filmavimas gali tapti renginiu ir proga bendruomenei susitikti.

Ar filmavimo metu bus organizuojami Andriaus Mamontovo koncertai?

Bendruomenėms, aktyviai rodančioms norą susitikti, pasiūlančioms, kaip galėtų prisidėti prie žygio, akustiniai A. Mamontovo koncertai gali būti organizuojami pagal atskirą susitarimą. Kol kas žygyje numatyti koncertai Berlyno, Hamburgo, Kopenhagos miestuose, taip pat Islandijoje.

Kaip atrodys filmavimas?

Filmavimas vyks keliais etapais. Pirma, filmuosime „live“ transliacijas, kurias bus galima tiesiogiai matyti LRT „Facebook“ ir LRT.lt portale. Antra, pagal suplanuotą scenarijų, kuriuo atvykę pasidalinsime su bendruomenės atstovu, filmuosime įrašą dokumentiniam serialui.

Pagal šį scenarijų turime nufilmuoti mažiausiai 5 pašnekovus, kuriuos rekomenduoti ar deleguoti prašome bendruomenės. Rekomenduotina, kad pašnekovai būtų kuo įvairesnio amžiaus, užsiimtų įvairia veikla, pavyzdžiui, bendruomenės pirmininkas, lituanistinės mokyklos mokytoja, jaunimo sąjungos atstovas, moksleivis.

Taip pat kviečiame būti mūsų žygio gidais ir aprodyti istorines bendruomenės vietas. Koplytstulpiai, paminklai, lietuviškai pavadintos gatvės, muziejai, bibliotekos, lietuviškos kapinės – norime užfiksuoti ir televizijos žiūrovams parodyti šiuos, Jūsų krašte lietuvybę saugančius, objektus. Tad planuojant susitikimą tikimės Jūsų pagalbos ir kūrybiškumo.

Susitikimo metu nagrinėsime kultūrines, istorines, socialinės publicistikos temas, todėl pašnekovus galime užtikrinti, kad tai bus draugiškas pokalbis.

Kiek laiko truks filmavimas?

Pagal preliminarų žygio planą numatyta filmavimus rengti kas antrą dieną. Vieną bendruomenę filmuoti planuojame nuo ryto iki darbo dienos pabaigos.

Kur apsistos žygio komanda?

Keliaujame kemperiu, būsime apsistoję kempinguose. Jei turite rekomendacijų apie šalia jūsų esančius kempingus, lauksime jų.

Ar komanda norėtų būti pavaišinta pietumis?

Neprivalote vaišinti, tačiau jei bendruomenė parodys tokią iniciatyvą, norime paminėti, kad grupės nariai yra vegetarai arba prijaučiantys tokiam maistui, taip pat nevartojame alkoholio. Būsime dėkingi, jei į tai atsižvelgsite.

Kaip atrodys projekto galutinis rezultatas?

Nufilmuota medžiaga vėliau bus archyvuojama, vežama atgal į Lietuvą ir montuojama. Planuojama, kad pirmoji dokumentinio serialo serija TV eteryje pasirodys 2018 m. spalio mėnesį.

Projektą palaiko